30
ژوئن

اطلاع رسانی برای مسابقه پروژه ورزشی سیادل

( YAC ) مسابقات معماران جوان، یک مسابقه به نام “ورزش سیتادل” با ایده طراحی یک فضای ورزشی در نزدیکی تورین در یکی از بزرگترین مناطق ورزشی در اروپا را راه اندازی کرده است.  جایزه نقدی از ۲۰۰۰۰ یورو به برندگان انتخاب شده توسط هیئت داورانی همچون، دنگ کوآن (معماران مَد MADپیتر آیزرمن، هیتوشی آبه و … اختصاص داده شده است.

خلاصه:
صبر، سکوت و سپس تخریب:
تغییرات را نشان دهید اگر چه اینطور به نظر میرسد که هیجان جمعیت تماشاچیان در جایگاه  میدان مسابقات در طول هزاران سال تغییری نکرده است.
استادیوم ها، عرصه های ورزشی در فضای باز و بسته بیشتر به پیشینه یونانی و لاتین مربوط می شوند تا به ریشه های دیگر معماری  که توسط  دست انسان ساخته شده است. دلیل آن این است که ورزش نمادی برای زندگی است و زندگی همیشه توالی چالش ها، جنگ ها، پیروزی ها و شکست ها است.

رقابت یکی از ویژگی های کلیدی زیست شناسی و زندگانی انسان است: زندگی خود یک رقابت برای بقای انسان است. به این دلیل، هر حرکتی که یک معمار  بری  طراحی میدان ورزشی انجام می دهد می کند، نمایشی باستانی است. این حرکاتی که یک معمار در طراحی خود انجام می دهد است که بین عملکردی بودن و نمایشی بودن آن  تعادل برقرار میکند.

بزرگترین معماران این حرکات  ویژه را ساخته اند. در سراسر جهان، آن را همچنان الهام بخش وباعث ساخت باشکوه ترین معماری دوره  ما ساخنه اند.

ورزشگاه سیتادل به معماران احتیاج دارد تا این حرکات حرفه ای را انجام دهند.
در دامنه آلپ در نزدیکی تورین، در محل یکی از مهمترین مناطق تاریخ ورزش اروپا، یک منطقه وسیع، میزبان یک رویا بلند پروازانه است: ایجاد یک میدان ورزشی و و قلعه ورزشی است.


هدف ورشگاه سیتادل استراتژی ایجاد یک آکروپلیس واقعی برای مسابقات است. اینجا یک مرجع جهانی برای تمرین، مطالعه و جشن رشته های مختلف ورزشی خواهد بود و قبل از اینکه فضایی آموزشی باشد، فضایی برای زندگی خواهد بود. اینجا فضایی است که در آن رویای هماهنگی، غلبه بر محدودیت ها و حرفه ی برتر خواهد بود، که تمرین ورزشی در آنجا صورت میگیرد.

این یک چالش منحصر به فرد و جذاب خواهد بود.

در حقیقت، طراحی یک منطقه [برای ورزش] به معنای ایجاد یک جایگاه مقدس برای نمایش دادن ورزش است

. علاوه بر این، به معنی بازگشت به جامعه نیز هست.، این بدین معناست که آن جا محلی برای امید و شادی کردن، حرکت کردن و لمس می باشد.

در این فضا، هزاران قلب می توانند یکی شوند و ورزش در همه زمان ها  همیشه احساسات زنان و مردان را سوزانده است.

هیئت داوران مسابقه ی پروژه ورزشی سیادل:

 

دنگ قون (معماران MAD)
هیتوشی اب
پیتر آیزنمن
آندره مافی
جیانلوکا ماتزا (گروه آنی ‍پل)
جیووانی پالازی (استیج آپ)
جوزپه فررو (گروه اس وی ای)

هزینه ها
ثبت نام اولیه  با هزینه۶۰ یورو از تاریخ  ۲۴ ژوئن تا ۲۱ ژوئیه
ثبت نام به در زمان استاندارد با هزینه ۸۵ یورو از تاریخ  ۲۲ ژوئیه 
ثبت نام متاخرین با هزینه ی۱۱۰ یورو از تاریخ ۲ سپتامبر تا ۲۹ سپتامبر 

جوایز مسابقه:
جایزه نفر اول ۱۰۰۰۰ یورو
جایزه نفر دوم ۴۰۰۰ یورو
جایزه نفر سوم ۲۰۰۰ یورو
۴ مدال طلا برای هر نفر به ارزش ۱۰۰۰ یورو
۱۰ کار برتر این مسابقه نیز مورد تقدیر قرار میگیرد
و ۳۰ فینالیست. خواهد داشت.
تقویم برنامه مسابقه:
۲۴/۰۶/۲۰۱۹ ثبت نام “اولیه”
شروع ثبت نام اولیه  از تاریخ ۲۱/۰۷./۲۰۱۹ (در  ساعت ۱۱:۵۹ بعد از ظهر GMT) و پایان آن ۲۲/۰۷/۲۰۱۹ خواهد بود.
ثبت نام معمولی – شروع آن از تاریخ  ۰۱/۰۹/۲۰۱۹ ساعت۱۱:۵۹ بعد از ظهر GMT)و پایان آن ۰۲/۰۹/۲۰۱۹خواهد بود.

ثبت نام “متاخرین ” – شروع آن از تاریخ ۲۹/۰۹/۲۰۱۹(ساعت ۱۱:۵۹ بعد از ظهر GMT)و پایان ثبت نام “متاخرین” – در تاریخ ۰۲/۱۰/۲۰۱۹ (ساعت ۱۲:۰۰ بعدازظهر – GMT)  خواهد بود و آن آخرین مهلت ارسال است

برای مشاهده اطلاعات بیشتر به لینک وب سایت زیر مراجعه فرمایید.
www.youngarchitectscompetitions.com
اطلاعات تماس: yac@yac-ltd.com
عنوان برای ارسال مدارک مسابقه  : مسابقه معمارن جوان
آخرین مهلت ثبت نام در تاریخ ۲۹/۰۹/۲۰۱۹ ساعت ۰۰:۰۰ و  آخرین مهلت تحویل مدارک ۲۰۱۹/۰۲/۱۰ ساعت ۰۰:۰۰  و هزینه ثبت نام اولیه ۶۰ یورو و ثبت نام  در زمان معمولی در تاریخ ۲۴ ژوئن تا ۲۱ ژوئیه ۸۵ یورو و از تاریخ ۲۲ جولای تا ۱سپتامبر، برای متاخرین در تاریخ  ۲ تا ۲۹ سپتامبر ۱۱۰ یورو می باشد.

برای مشاهده متن اصلی مسابقه پروژه ورزشی سیادل به صفحه https://www.archdaily.com/919663/call-for-submissions-sport-citadel مراجعه کنید.

برای مشاهده دیگر مسابقات در حیطه معماری به صفحه  http://fluidgeometry.com/category مراجعه کنید.