ارسال مقاله: 01 اکتبر 2019
ثبت نام: 30 سپتامبر 2019
زبان: انگلیسی
جوایز: لطفا همه جزئیات زیر را ببینید

“نظریه ای است با نام ناجیی به اسم تخیل” – فرانک لوید رایت، معمار.

گروه طراحی خانه، مسابقه ی بین المللی طراحی را با نام مسابقه ی House Challenge 2019 – Desert House،به علاقمندان اعلام می کند.

این مسابقه در اصل به چالش کشیدن و ایجاد خانه های موقتی با ایده ها و مفاهیم در طراحی معماری، طراحی منظر و پلان محوطه می باشد. هدف این رقابت، ارتقای ایده های ما در مورد جست و جوی شرایط زندگی در محیط های خشن و همچنین افزایش آگاهی از مفاهیم پایداری محیط زندگی است.

تمرکز مسابقه امسال ، بر روی خانه های کویری است. نوعی معماری فوق العاده با روش های طراحی خلاقانه برای تنظیم نیازهای طراحی یک خانه در منظر محیطی خاص است. شرکت کنندگان به این مسابقه به چالش یک مفهوم جدید و اصلی یعنی به ساخت خانه موقت در صحرا کشیده می شوند، اگرچه دقیقا تنها به سبک زندگی محدود نمی شود. بلکه به مواردی دارای انعطاف پذیری و گزینه های جایگزین مثل “کانکس قابل حمل” یا “خانه های ‍پیش ساخته و قابل حمل”، در صورتی که همه موارد مورد نیاز زندگی، را پوشش دهند در این مسابقه مجاز است. محل احداث پروژه یک منطقه کویری تعریف شده است.

موضوع مسابقه ایجاد یک خانه موقت برای یک خانواده 4 تا 6 نفری است که با ایده ها و مفاهیم طراحی معماری و سایت پلان به راحتی میتوانند زندگی می کنند. با ارائه محل پروژه منطقه بیایانی و متعلق به یک فضا با خانه هایی مشابه آن، مواردی مانند لوله کشی آب و برق باید حل شود. خانه کویری طراحی شده باید اساسی ترین نیازهای فرد برای زندگی در حدود سه ماه را دارا باشد همچنین ایجاد سبک زندگی جدید که نه تنها محدود به طراحی خانه ها است، بلکه می تواند مانند طراحی غرفه، سازه ساختمان و یا حتی طراحی منظر باشدکه این دست موارد مورد تشویق داوران مسابقه است.

اگر شما دانشجوی رشته معماری یا معماری حرفه ای هستید و یا معماری تجربی، از شما صمیمانه دعوت میکنیم به صورت جداگانه یا به صورا گروهی، در این رقابت شرکت کنید. شرکت کنندگانی که برنده می شوند جوایز نقدی را همراه گواهی آن دریافت خواهند کرد.

جوایز این مسابقه در مجموع 1000 دلار است، که 500 دلار اول آن برای برنده جایزه اول خواهد بود. پروژه هایی که برنده می شوند در وب سایت رسمی ما و به عنوان نمونه کارهای مسابقه ای با روانه شدن به بخش نمایشگاهی جای خواهند گرفت.

جدول برنامه مسابقه خانه کویری:
۱ ژوئن آغاز مسابقه
1 ژوئن – 30 ژوئن پیش ثبت نام
1 ژوئیه – 31 ژوئیه ثبت نام اولیه
Aug 1 – Aug 31 ثبت نام اصلی
1 سپتامبر – 30 سپتامبر ثبت نام به صورت ضرب العجل
۱ اکتبر آخرین مهلت ارسال
1 اکتبر – 10 دسامبر بررسی هیئت داوران
15 دسامبر اعلام برندگان مسابقه

توجه: همه مهلت ها در ساعت 09:00 صبح GMT (به وقت گرینویچ) خواهد بود.

جوایز
جایزه اول – 500 دلار + گواهی + انتشار نمونه کارها در سایت رسمی
جایزه دوم – 300 دلار + گواهی + انتشار نمونه کارها در سایت رسمی

جایزه سوم – 200 دلار + گواهی + انتشار نمونه کارها در سایت رسمی

10 کار برگزیده در وب سایت رسمی ما منتشر خواهند شد.

برای اطلاعات بیشتر لطفا از وبسایت https://house-challenge.com دیدن فرمایید.