trands2019 architecture middle east
19
ژوئن

گرایشات تاثیر گذار بر معماری سال ۲۰۱۹(1)

گرایشاتی که بر معماری در سال ۲۰۱۹ تأثیر خواهد گذاشت از دیدگاه سایت آرک دیلی (۱)


trands2019 architecture middle east
trands2019 architecture

این مقاله از سایت معماری آرک دیلی برای نشان دادن میزان علاقمندی معماران به موضوعات مختلف با توجه به موضوعات مورد نظرشان که با جست و جوی آن از سایت انجام داده اند شده است.

این موضوعات گزیده های مورد توجه در زندگی روزمره افراد در سال 2019 است.

**********************


بار دیگر، زمانی از سال است که باید به آینده نگاه میکنیم تا هدف هایی را که در سالهای آینده در پروژه هایمان به کار خواهیم گرفت، تعیین کنیم. برای کمک به میلیون ها معماری که روزانه سایت ArchDaily را از تمامی جهان دنبال می کنند، ما لیستی از محبوب ترین ایده های۲۰۱۸ را که در طول ۲۰۱۹ توسعه یافت و ادامه پیدا می کنند، تهیه کردیم.
بیش از۱۳۰میلیون کاربر تنها در سال ۲۰۱۸ رفرنس ها، مواد و ابزارهای جدید را کشف کردند و کار معماری خود را با ابزارهایی برای بهبود کیفیت زندگی شهرها و فضاهای ساخته شده انجام دادند. همانطور که کاربران نشان دادند که علایق خاصی دارند و یا حتی علاقه بیشتری به موضوعات خاص تر دارند، این عوامل به عنوان ترندزهای این سال انتخاب شده اند.

در متن ذیل،روند هایی نشان داده شده که بر روی بحث های معماری و شهری در سال ۲۰۱۹، با نرخ رشد سالانه سالانه (YoY) که با آمار جستجوی سال های۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ مقایسه می شود، ارائه شده است.

۱ روش زندگی: علاقه بیشتر به خانه هایی با مقیاس کوچک

معنی خانه های کوچولو (+ ۷۵٪ ) در ابتدای سال ۲۰۱۸ به شدت به چشم آمد. بدین صورت این یک حرکت در جواب به شرایط ایدئولوژیک و مالی است، امسال معماران، بیشتر درگیر مواردی چون توسعه راه حل های عملی و نوآورانه برای فضاهای کوچک در خانه ها شده اند. همچنین می توانیم علاقه بیشتر مردم به زندگی در مراکز شهری را مورد نظر قرار دهیم، که منجر به چالش طراحی برنامه های اولیه برای فضاهای زیر ۴۰ متر مربع می شود. (سرچ در گوگل درباره آپارتمان های کوچک در سال ۲۰۱۸ به مقدار ۱۲۱ درصد افزایش داشته است).

۲ معماری شامل: طرح های اولیه برای همه سنین

دسترسی برای ناتوانان (+ ۱۰۸٪ سال)، طراحی جهانی (+ ۱۱۶٪) و معماری فراگیر (+ ۱۳۲٪) بعضی از مفاهیم مورد جستجو در ArchDaily در سال ۲۰۱۸ بود.

در سال های گذشته تمرکز بیشتر بر معماری کودکان و کاهش یاقتن تحرک آنها بود، در حالی که در سال جاری تعداد بیشتری جستجو در باره معماری سالمندان (+ ۷۸٪ سالانه) و ظرفیت های مختلف مربوط به سلامت روان (معماری و سلامت روان + ۱۰۱٪ ساله؛ روانشناسی فضا + ۲۱۰٪) و اختلالات بینایی (معماری برای نابینایان + ۲۵۰٪ ) بوده است .

۳ مناطق خاور میانه: مناطق تحت فشار و سلطه تروریست

همانطور که در دو سال گذشته شاهد افزایش علاقه به شیوه های نوین در آمریکای لاتین (+ ۱۰۴٪ ) بودیم، در سال ۲۰۱۸ نیز شاهد افزایش جستجو در رابطه با خاورمیانه بودیم (+ ۱۲۴٪ ). درگیری ها در سوریه (+ ۹۳٪ سالانه) تمرکز معماران را بر بازسازی (+۱۰۲٪ ) قرار داده است. علاوه بر این، رویدادهای جهانی با توجه به حجم زیرساخت های،شهر دبی را مورد توجه معماران قرار داده است.

هر دو شهر دبی (+ ۱۰۴٪ )، که میزبان نمایشگاه جهانی اکسپو ۲۰۲۰ و قطر (+ ۲۲۰٪ سالانه) ، میزبان جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ است، در نمایشگاههای جستجو قابل توجهی افزایش یافته است. حشیم سرکیس (+ ۲۳۶٪ سال)، معمار لبنانی که منجر به برگزاری نمایشگاه معماری برای دوسالانه بعدی ونیز (۲۰۲۰) شد، در طول ۲۰۱۸ یکی از بیشترین کلمات موردنظر مطالعه کنندگان بوده است.

برای مشاهده ادامه مقاله گرایشاتی که بر معماری در سال ۲۰۱۹ تأثیر خواهد گذاشت اینجا را کلیک کنید.
برای دریافت فایل PDF مقاله گرایشات تاثیر گذار بر معماری بر روی فایل پایین کلیک کنید.